Arazi GES Temizliği

Yüksek performansla benzersiz panel temizliği

GES panelleri temizliğinde profesyonel çözüm
BP Metalmeccanica F3500 panel temizleme makinesi

BP Metalmeccanica F3500 panel temizleme makinesi; GES PV panellerin temizliği için özel olarak üretilmiş son teknoloji ürünü donanıma sahiptir. Çok yönlü ve sahada karşılaşılabilecek tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek nitelikte tasarlanan BP Metalmeccanica F3500 panel temizleme makinesinin fırça uzunluğu 4,3 mt’dir. Yüksek basınçlı saf suyun cam paneller üzerinde etkili temizlik yapmasını sağlayan multi-jet kolektöre sahip makine 6,5 metre uzaklığa erişilebilen fırçalarla detaylı ve hızlı temizlik yapar.

Makine ana gövdesi üzerinde; Perkins sıvı soğutmalı içten yanmalı motor, dişli pompalara dayalı hidrolik sistem, orantılı dağıtıcı, ısı değiştirici, emiş ve dönüş filtreleri, yağ deposu ve 1600 litre kapasiteli su deposu bulunmaktadır.

Makine, çeşitli fonksiyonlarını çalıştıran elektronik kontrol ünitesini içinde bulunduran 24 volt elektrik sistemine sahiptir. Temizleme işlemi sırasında, otomatik mod, fırça gövdesine yerleştirilen özel sensörler aracılığıyla yönetilir. Bu da doğrudan makine kontrollerine etki ederek, fırçayı panellere sabit bir mesafede tutarak herhangi bir hasar riskini önler. Makine, yüksek basınçlı mutlu-jet kolektör ve için özellikle ince film panelleri temizliği için uygun su ısıtma sistemi ile donatılmıştır.

1. Saf su kullanımı

BP Metalmeccanica F3500 panel temizleme makinesi, 1 MW GES tesisini (7000 m2), yumuşatma, filtrasyon ve ters ozmozdan geçirilmiş, panellerde leke bırakabilecek hiçbir mineral bulundurmayan SAF SU ile, hiçbir kimyasal kullanmadan 3 saat içerisinde yıkayabilir.

2. Özel sensör teknolojisi

BP Metalmeccanica F3500 panel temizleme makinesi, sahip olduğu özel sensör teknolojisi ile panel camlarına hasar vermeden temizler.

3. Dengeli palet mekanizması

BP Metalmeccanica F3500 panel temizleme makinesi, çukurlu/taşlı zeminde paletleri sayesinde dengede kalma kabiliyeti sayesinde hiç panel kırmadan temizler.
Teklif Talep Formu