Solarra

PV Panellerin Ömrünü Uzatıyoruz,
Enerji Üretimini Arttırıyoruz.

Güneş Enerjisi Santrallerinin daha verimli ve kurulduğu ilk günkü gibi çalışması için PV panellerin düzenli bakımı, özellikle temizliği yapılmalıdır. Bu temizliğin geleneksel yöntemlerle, manuel olarak yapılması zaman açısından çok uzun süreceği gibi tahmin edilenin aksine çok daha maliyetlidir. Üstelik manuel temizlik hiçbir zaman tam anlamıyla bir temizlik olmayacaktır.

PV Panellerin zamanla veriminin düşeceği göz önüne alındığında optimum aralıklarla yapılacak temizlik ile üretimin artırılması sağlanabileceği gibi panellerin kullanım ömrü de uzatılacaktır.

İşte “SOLARRA Güneş Panelleri Temizlik ve Bakım Sistemi” bu ihtiyacı karşılamak üzere kuruldu. Arazi GES’leri temizlemek için BP Metalmeccanica F3500 makinemiz, Çatı GES’leri temizlemek için HyCleaner Black Solar robotumuz ile kurulduğumuz 2018 yılından bu yana 300 MW’nin üzerinde PV modül temizliği yaparak konusunda Türkiye’nin en yetkin firması olduk. SOLARRA temizleme hizmeti vermenin yanı sıra BP MetalMeccanica ve HyLift & HyCleaner firmalarının da Türkiye’deki yetkili temsilcisi olarak makine ve solüsyon satışı da yapmaktadır.SOLARRA Güneş Panelleri Temizlik ve Bakım Sistemleri ile GES PV Panellerinizin verimliliğini artırabilir; garanti şartlarını koruyabilir, arızaların önüne geçebilir, böylelikle yatırımlarınızı sürekli ve daha çok kazandıran hale getirebilirsiniz.

Teklif Talep Formu